18. edycja festiwalu Satyrblues odbędzie się w sobotę, 16 września 2017 r. o godz. 15:00 w Tarnobrzeskim Domu Kultury, ul Słowackiego 2 i przebiegnie pod hasłem "GUITAR ATTACK". Osiemnastka stanowić będzie kulturalny pomost między dwoma kontynentami – Europą i USA, a wodzirejami tej artystycznej konfrontacji będą takie gitarowe asy z ekstraklasy jak: Manu Lanvin & Devil Blues, Neal Black, Fred Chapellier, Dudley Taft i Jacek Kieller.

Prolog będzie należał do pianisty, kompozytora, aranżera, producenta Michała Wierby, czołowego przedstawiciela mainstreamowego jazzu młodego pokolenia, a w części liryczno-satyrycznej gościem specjalnym będzie Piotr Bukartyk!

Po raz pierwszy w Polsce swoje prace zaprezentuje wybitny rysownik z Argentyny - Sebastian CAST, a także polska czołówka artystów w osobach: Łukasz Szostak, Tamara Pieńko i Darek Łabędzki.

Oprócz ramówki plastyczno-muzycznej każdy z uczestników festiwalu otrzyma w prezencie katalog wydany w limitowanym nakładzie a także zostanie ugoszczony przy chłopskim stole.

Satyrblues jest najstarszym tego typu przedsięwzięciem kulturalnym w południowo-wschodniej Polsce, odbywający się cyklicznie raz w roku w Tarnobrzegu. Jest to festiwal, integrujący środowiska twórcze poprzez sztukę szeroko rozumianą, a jego nazwa własna jest gościnnym mianownikiem dla wszystkich szlachetnych gatunków artystycznych. Jest też jedynym tego typu przedsięwzięciem na świecie, udanie łączącym dwie dyscypliny sztuki, mające wartość ponadpokoleniową i ponadczasową. Można tu na wyciągnięcie ręki spotkać wybitnych grafików, muzyków, fotografików, filmowców, komiksiarzy, a nawet i znanych dziennikarzy, którzy chętnie dzielą się swoimi życiowymi spostrzeżeniami na każdy temat. W sumie 7 godzin obcowania z sztuką na najwyższym poziomie w atmosferze wzajemnego poszanowania.

Zapraszam więc Państwa na Satyrblues do Tarnobrzega, podkarpackiego miasta w którym Satyra spotyka się z Bluesem nie czyniąc krzywdy nikomu.

Victor Czura

COTYGODNIOWA AUDYCJA RADIOWA
VICTORA CZURY
GALERIApowiększ
KATALOG SB 2017powiększ
PROGRAM SBSATYRBLUES © 2017