Jubileuszowa 10-edycja Satyrblues odbędzie sie w sobotę 12 września 2009 r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury, ul Słowackiego 2.                                                                    Zaczynamy punktualnie o godz 15:00                                                                     Zobacz bonus z nowo wydanej płyty Slidin' Slima, której oficjalna premiera będzie miała miejsce podczas tegorocznej edycji Satyrblues 12 września 2009 r.                                         Autorem bonusa jest tarnobrzeżanin Adam Kliś                                                                                        


Szanowni Państwo / Drodzy Satyrbluesowicze

Jimi Hendrix - rys. Dariusz Łabędzki, powiększ...

Miło mi poinformować, że jubileuszowa 10-edycja Satyrblues odbędzie sie w sobotę 12 września 2009 r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury, ul Słowackiego 2. Zaczynamy punktualnie o godz 15:00 otwarciem wystawy dwóch znakomitych polskich rysowników: Dariusza Łabędzkiego z Poznania oraz Andrzeja Lichoty z Krakowa, który również zaprezentuje swoje krótkometrażowe animacje znane m.in z emisji w stacji TVN. Istotnym dopełnieniem wystawy będzie premierowa ekspozycja fotogramów autorstwa Krzysztofa Szafrańca dokumentująca światową stolicę bluesa - Chicago. Wernisaż uświetni też spotkanie z krakowskim dziennikarzem muzycznym Antonim Krupą , który przedstawi swoje najnowsze dzieło pt. "Miasto błękitnych nut" będące obszerną historią krakowskiego jazzu w postaci pięknie wydanego albumu przez CK Dworek.

Jubileusz Satyrbluesa w szczególny sposób uczci Tarnobrzeskie Stowarzyszenie OKO prezentując na wystawie unikatowe wydawnictwo (książka+CD), będące podsumowaniem minionej dekady.

Część koncertową festiwalu otworzy niezwykły duet polsko-szwedzki tj. Magda Piskorczyk & Slidin' Slim
Obecność Slidin' Slima na Satyrbluesie będzie miała szczególne znaczenie bo artysta osobiście będzie promował swój najnowszy krążek koncertowy pt. "Live At Satyrblues' 2008" (BOX CD/DVD), którego fragmenty można podejrzeć na stronie reżysera Adama Klisia

Artystą, który bez wątpienia zaczaruje swoją grą i to nie tylko zwolenników gitary akustycznej będzie maestro Joscho Stephan uważany nie tylko za wybitnego następcę genialnego gitarzysty romskiego pochodzenia Django Reinhardta ale też najszybszego gitarzystę świata.

Satyryczną odskocznią od muzyki stanie sie bez cienia zwątpienia megashow topowego Kabaretu Młodych Panów z Rybnika którzy wykażą się w programie pt. "Władza".

Ukoronowaniem festiwalu będzie koncert legendy teksańskiego brzmienia Omara Kenta Dykesa, który wystąpi z swoim zespołem The Howlers po raz pierwszy w Polsce.

Naszych beneficjentów już na schodach Tarnobrzeskiego Domu Kultury przywita akustyczne wcielenie SBB (SatyrBluesBand), czyli specjalne festiwalowe trio złożone z młodych duchem i ciałem tarnobrzeskich muzyków, którzy zagrają i zaśpiewają znane standardy bluesowe.

Każdy uczestnik otrzyma w prezencie okolicznościowy katalog a będzie to zaledwie niewinny prolog do festiwalowego ciągu zdarzeń na który to wszystkich zwolenników błękitu w wieku od 6-66 lat pokornie zapraszamy.

Victor Czura


UWAGA!
Osoby spoza Tarnobrzega mogą dokonywać rezerwacji karnetów drogą telefoniczną dzwoniąc na nr kom. 606987573 lub wysyłając e-mail na adres: satyrblues@satyrblues.pl Rezerwacja nabiera ważności dopiero po dokonaniu wpłaty na konto organizatora festiwalu tj. Stowarzyszenie OKO, nr konta mBank 95114020040000350256324400 w treści przelewu proszę wpisać: karnet SB'2009.
Koszt karnetu na całość wynosi 50 zł. + koszt wysłania listem poleconym wg. taryfikatora Poczty Polskiej.

WAŻNE!
Informujemy, że ramówka Satyrblues stanowi integralną całość i nie ma możliwości dzielenia karnetu na poszczególne koncerty. Organizator nie jest zobowiązany do wypłacenia jakiejkolwiek rekompensaty lub odszkodowania wobec posiadacza karnetu, poza zwrotem sumy na jaka opiewał karnet na imprezę, która została odwołana. Nie zwracamy za karnety po zaksięgowaniu przelewu w przypadku zmiany zdania przez wpłacającego. Wnoszenie alkoholu, środków odurzających i substancji psychotropowych na teren imprezy jest zabronione! Osoby w stanie nietrzeźwym oraz posiadające niebezpieczne przedmioty mogące stanowić zagrożenie nie będą wpuszczane na teren obiektu TDK mimo ważnego karnetu! Robienie zdjęć podczas koncertów z użyciem lampy błyskowej, telefonami komórkowymi, aparatami cyfrowymi oraz nagrywanie koncertu przy pomocy sprzętu audio-video jest zabronione! Dziennikarzy i fotoreporterów obowiązują wyłącznie akredytacje potwierdzone przez biuro organizatora!

W Tarnobrzegu sprzedaż karnetów prowadzi Salon Muzyczny "Harmoniusz", ul. Wyspiańskiego 1, tel.(0-15) 823 12 73, kom. 501-616-023 - sprzedaż od 1 sierpnia 2009 r.

Prezentacja gwiazd 6 września 2009 r.w audycji BLUES ATTACK nadawanej w każdą niedzielę (również OnLine) przez Polskie Radio Rzeszów po godz 16:00


***
Drodzy Satyrbluesowicze
W grudniowym numerze magazynu fanów gitary GITARZYSTA została opublikowana obszerna relacja z tegorocznej edycji festiwalu Satyrblues autorstwa Adama Pasierskiego.
Znajdziecie tam również arcy ciekawy wywiad przeprowadzony ze szwedzkim gitarzystą, Slidin' Slimem, którego z IPN-owską wnikliwością przesłuchał Przemek Draheim.

Autorom publikacji uprzejmie dziękujemy a Państwa zachęcamy do lektury.

Victor Czura


***

WESOŁYCH ŚWIĄT
ORAZ
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO RO(C)KU!

MERRRY CHRISTMAS AND HAPPY NEW YEAR!


***
OD 1 GRUDNIA 2008 WE WSZYSTKICH SALONACH EMPIK MOŻNA NABYĆ KONCERT WOJTKA PILICHOWSKIEGO Z TEGOROCZNEJ EDYCJI FESTIWALU SATYRBLUES                    

Drodzy Satyrbluesowicze

Pilichowski - projekt okładki: Victor Czura, powiększ...

Minęły zaledwie 2 miesiące od daty 9-edycji tarnobrzeskiego festiwalu Satyrblues i już dziś z satysfakcją mogę poinformować Was, że lada chwila trafi do sprzedaży w sieci empik wyjątkowe dzieło będące zapisem tegorocznego, koncertu zespołu Pilichowski Band, który odbył sie 13 września 2008 r. w Tarnobrzegu. Będzie to specjalna edycja 2 płytowa zawierająca CD i DVD oraz 13 minutowy bonus. Liczba "13" nie jest tu przypadkowa o czym dowiecie sie oglądając specjalny 13 minutowy video dodatek.
Koncert został profesjonalnie zarejestrowany w wysokiej rozdzielczości HDTV przez absolwenta łódzkiej filmówki Adama Klisia www.videomedia.com.pl i zmontowany przez Wojtka Gruszczyńskiego pod wyjątkowo czujnym okiem Wojtka Pilichowskiego i jego sztabu. Na okładkach dostrzeżecie udane fotokadry wykonane przez Adama Pasierskiego i Piotra Morawskiego. O oficjalnej premierze poinformujemy natychmiast jak płyta tylko trafi na półki. Tymczasem dla rozbudzenia świątecznego apetytu nęcimy okładką autorstwa niżej podpisanego i Artura Jaworowskiego.

Agitował - Victor Czura


***
Dear Victor, Adam and all the others who worked at Satyrblues 2008!

Slidin' Slim - foto: Piotr Morawski, powiększ...

Words can't describe how great it was for me and my band to take part of Satyrblues 2008. Everything was great and the kindness we met from everybody made us feel extremely good. It was an honour to be invited and I talk for all the members of my band when I say that this will be a fond memory for life. Our gifts was so great and I will put the wonderful drawings on the wall in my home. We would certainly love to come back, anytime.

Take care friends until next time and, once again, thank you!


Slidin' Slim & The Soul Bastards


***
Drodzy Satyrbluesowicze
Informuję, że wywiad ze Slimem i nie tylko z nim z wczorajszej audycji Eli Lewickiej pt. "Cały ten zgiełk" został wrzucony do archiwum Radia Rzeszów i możecie go posłuchać tu: www.radio.rzeszow.pl

W przyszlym tygodniu ciąg dalszy - będzie wywiad z Wojtkiem Pilichowskim!

Uczestnik Satyrbluesa z Jarosławia i zarazem znawca materii bluesowej Tomek Kruba umieścił fragm. video na portalu Youtube, który również dedykuję waszej czujności: 1 2

Polecam też internetową galerię zdjęć Piotra Morawskiego z Satyrbluesa

Z ukłonami
wc

ps. ciekawe czy poznacie głos tłumacza?

***

oficjalny plakat Satyrblues 2008


zapowiedź                               jingiel
Szanowni Państwo W sobotę 13 września 2008 r. o godz 15:00 w tarnobrzeskim Domu Kultury odbędzie sie 9-edycja festiwalu Satyrblues. Wśród zaproszonych na festiwal artystów znajdziecie wiele znakomitych nazwisk zarówno po stronie plastyków jak i muzyków. Tylko tu na Satyrblues Wojtek Pilichowski i Slidin' Slim zarejestrują swoje koncerty, które ukażą sie na płytach DVD. Stali bywalcy wiedzą, że Satyrblues jest jedyny w swoim rodzaju i dlatego od lat wzbudza sympatię po obu stronach sceny. Artyści lubią Satyrblues a Satyrblues lubi artystów, dlatego Wojtek Pilichowski zamiast zagrać w Madison Square Garden wybrał Tarnobrzeg na miejsce swojego koncertu specjalnego. Wielki SZACUN dla MISTRZA i jego ekipy!!!

Drodzy Państwo zapewniam Was, że nigdzie na świecie bardziej rodzinnej atmosfery nie znajdziecie.
Przyjeżdżajcie więc do Tarnobrzega a gwarantuje, że na pewno tu wrócicie za rok z żoną, mężem, koleżanką, kochanką, księgową, kadrową, siostrą kolegi, siostrą przełożoną, z pielgrzymką a nawet z kolegą z salonu fitness. Agitował

Sługa bluesowy
Victor Czura

ps.1

Satyrblues trwa programowo 6 godz (nie licząc bisów). Cena karnetu na całość wynosi 30 zł. W cenie karnetu dodatkowo 50-stronicowy katalog i poczęstunek (chłopski stół, lody, soki, owoce). Rezerwacji karnetu można dokonywać poprzez wpłatę na konto Stowarzyszenia OKO (nr konta w lewym dolnym rogu) Bezpośrednią sprzedaż prowadzi salon muzyczny "HARMONIUSZ" w Tarnobrzegu, ul. Wyspiańskiego 1, tel. (15) 823-12-73, http://harmoniusz.pl

Ilość miejsc ograniczona!

ps.2
dwuosobowe zaproszenia będę rozdawał na antenie Polskiego Radia Rzeszów http://www.radio.rzeszow.pl w cotygodniowej audycji pt. Blues Attack, nadawanej w każdą niedziele o godz 16:08!

Audycji możecie słuchać również w internecie. Wystarczy wejść na stronę i kliknąć "POSŁUCHAJ NAS"

Bądźcie więc czujni bo to się po prostu opłaca!

KONCERT:
Slidin' Slim www.slidinslim.com
kabaret Noł Nejm www.nolnejm.com/
Marcin Duński marcin_dunski
Pilichowski Band pilichowski.pl


***
zobacz nowe wydawnictwo - ROMAN PUCHOWSKI live!                    
Wszystkich orędowników a także sceptyków błękitnej muzy zachęcam do słuchania Polskiego Radia Rzeszów www.radio.rzeszow.pl/ W dniu 29 czerwca 2008 r. o godz 16:05 wyemitowany zostanie 1 odcinek nowej, autorskiej audycji pt. BLUES ATTACK. Tylko od Was zależy czy blues na stałe zagości w ramówce programowej Polskiego Radia Rzeszów.
Pamiętajcie BLUES ATTACK to potężna dawka bluesa, która odurzy wszystkich spragnionych gitarowej muzy!

Kibicujcie Kubicy i Bluesowi - Oni nie zawodzą!

Z.A.P.R.A.S.Z.A.M.

***
zobacz nowe wydawnictwo - ROMAN PUCHOWSKI live!                    
Echa c.d.
Fanom nie tylko gitary polecamy obszerny wywiad z Romkiem Puchowskim, który zamieszcza magazyn GITARZYSTA (Nr 1, 2008 str. 58-60).

Równie interesującą recenzję opisującą ostatnią edycję Satyrblues, nakreśloną przez Rafała Białka można przeczytać w aktualnym numerze kwartalnika Twój Blues (Nr 31, str.36).

Państwa zachęcam do lektury a autorowi relacji dziękuję za obiektywizm.

***
Echa SB 2007
zobacz recenzję w grudniowym numerze GITARZYSTY Prestiżowy magazyn fanów gitary GITARZYSTA w najnowszym, grudniowym numerze opublikował obszerną i gustownie skrojoną relację z ostatniej edycji fest. Satyrblues autorstwa Adama Pasierskiego. Zapraszamy do lektury - naprawdę warto! (str. 48-49) ...

powiększ...

...podążając tropem SHREKA wreszcie dopadli tego bagiennego filozofa. Zrobili z nim to co każdy fan Bolka i Lolka dawno zrobić powinien!
Uwaga! Polskie DNO (www.dno.pl) na SB arenie w obecności licznie przybyłych dworzan ścina makówkę amerykańskiego Wieśmina! Ostrzegam, że sceny mrożą krew w żylakach!

***
Drodzy Satyrbluesowicze

Ewa i Victor Czura organizatorzy SB, powiększ...

8-edycja festiwalu już poza nami. Teraz czeka nas (organizatorów) benedyktyńska praca nad materializacją zarejestrowanych koncertów, które powinny ukazać się na płytach CD/DVD w styczniu 2008 r.

Na pewno będziemy chcieli wydać koncert Romana Puchowskiego, który zagrał magicznie. Wciąż odbieram szczere słowa zachwytu jak również prośby o pomoc w zakupie CD "Simple" bo egzemplarze przeznaczone na festiwal sprzedały sie błyskawicznie a pierwszy nakład płyty wydanej przez Biodro Records został dawno wyprzedany. Kabaret DNO który zaprezentował sie na Satyrbluesie z nowym repertuarem uczynił to na tyle skutecznie, że echa ich występku dotarły nawet do toruńskiej rozgłośni i podobno mają być szeroko komentowane w najbliższej kampanii wyborczej. Z równie atrakcyjnej strony pokazali się Panowie z Mofo Party Band. Kto był ten widział, jak wspaniale potrafią się bawić wraz z publicznością. Ich występ był na tyle elektryzujący, że po koncercie kontrabasista Jacke "Cobra" Finney został niemal porwany ze sceny przez miejscowe fanki (podobno aż 6 aniołów) na techno-party. Wrócił dopiero na późne śniadanie tuż przed odjazdem. Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyła się i cieszy wystawa trzech znakomitych artystów: Zenona Żyburtowicza, Vladimira Kazanevskyego z Kijowa oraz Marka Prusisza, którą można oglądać w Tarnobrzeskim Domu Kultury do 7 października 2007 r.

Ten rok był rekordowy pod względem frekwencji (100%). Po raz pierwszy od 8 lat istnienia festiwalu mieliśmy nadkomplet na widowni za co pragnę wszystkim beneficjentom podziękować a przyjezdnym w szczególności, że zechcieli pokonać trudy naszych dróg. Rekordzistą jest Iwona Rymaszewska, która przyjechała do nas aż z Ustronia Morskiego. Państwa obecność jest dla nas najlepszą zapłatą za poniesiony całoroczny trud przygotowań. Satyrblues ma wspaniałą i wierną publiczność co wszyscy artyści zawsze zgodnie potwierdzają. Dziękuję Państwu za wszystkie wypowiedziane i przesłane miłe słowa uznania. Naprawdę wiele dla nas znaczą bo to dzięki Wam moi drodzy Satyrblues wciąż zachowuje swoją unikatową tożsamość.

Dziękuję Władzom Miasta Tarnobrzega za gwarancje ciągłości festiwalu.
Dziękuję Sponsorom za życzliwe wsparcie dla naszej idei.
Dziękuję Tarnobrzeskiemu Domowi Kultury za gościnę.
Dziękuję muzykom za piękne koncerty.
Dziękuję kabaretowi DNO za całokształt.
Dziękuję plastykom za zaufanie i profesjonalizm.
Dziękuję fotoreporterom za dokumentację fotograficzną.
Dziękuję mediom rozsławiającym nasz festiwal.
Dziękuję naszym wiernym wolontariuszom.
Dziękuję naszemu Webmasterowi JFP za nową szatę graficzną strony.


Mamy już ustaloną przyszłoroczną ramówkę Satyrbluesa, którą zamierzamy zrealizować w sobotę 13 września 2008 r. jeśli oczywiście kapryśny los będzie dla nas łaskawy i pozwoli nam dotrwać.

Dziękujemy za obecność na Satyrbluesie i stworzenie niezwykłej atmosfery.
Z serdecznościami

Ewa & Victor Czura

artykuł o SB2007
***
Program SB 2007

powiększ...

ZENON ŻYBURTOWICZ - fotogramy z cyklu "Urok lat minionych"
VOLODYMIR KAZANEVSKY - rysunek satyryczny i prasowy
MAREK PRUSISZ - hiperkarykatury polityków, aktorów, muzyków
ROMAN PUCHOWSKI - koncert akustyczny, solo
KABARET DNO
THE MOFO PARTY BAND (USA) - koncert rejestrowany!

pełny program SB 2007

Wygraj bilety na SATYRBLUES 2007 !!!
Konkurs na www.infomusic.pl
Konkurs na www.magazyngitarzysta.pl

*******************************************
Abi

powiększ...

Miło nam poinformować, że wydaliśmy płytę DVD, będącą zapisem koncertu Abiego Wallensteina, który odbył się 9 września 2006 roku w Tarnobrzegu podczas 7-edycji fest. Satyrblues.

powiększ...

Ponieważ jest to pierwsza płyta DVD w bogatej dyskografii Abiego Wallensteina więc dla podkreślenia wyjątkowości tego faktu została opakowana w ekskluzywne etui (Super Jewel Box King Size). Szata graficzna została również skrojona z niezwykłą starannością w oparciu o fotografie mistrzów koncertowego obiektywu: Krzysztofa Szafrańca i Adama Pasierskiego. Patronat nad wydawnictwem objął miesięcznik GITARZYSTA, ktory wkrótce na swojej stronie internetowej ogłosi konkurs w którym nagrodą będzie nasze DVD. Zainteresowani mogą również nabyć płytę poprzez naszą stronę lub podczas tegorocznej edycji Satyrblues, która odbędzie się 15 wrzesnia 2007 r. - szczegółowy program wkrótce.*******************************************
Made In China

powiększ...

Tarnobrzeskie Stowarzyszenie OKO po raz pierwszy ujawnia cyfrowy zapis nagranych rozmów z dnia 9 września 2006 roku, bedących kolektywnym dokumentem lustracji jaką przeprowadzono na 3 zatrzymanych delegatach z ChRL-u oraz towarzyszącej im jednej blond proletariuszce. Z nieskrywaną satysfakcją podajemy do publicznej wiadomości ich nazwiska obwiniając ich głównie za upadek przemysłu siarkowego i brak kontraktu na transporter minowania narzutowego ISM Kroton produkowany przez HSW.

powiększ...

A są to: Katarzyna Sobieszek - TW "Katasia" i wspierajacy ją Artur Walaszek - TW "JEŻU", oraz Marcin Król i Sławomir Kaczmarek. Wszyscy ukrywają się pod adresem: http://www.madeinchina.art.pl/ Otrzymaliśmy też stanowczy komentarz Wicepremiera IV RP Andrzej Leppera, ktory nie kryjąc słusznego oburzenia powiedział o nich cyt. "Albo oni wystąpią, albo ja wystąpię z rządu"

*******************************************
PiR2

powiększ...

Wychodzac na przeciw potrzebom gitarowego brzmienia a'la Scott Henderson, które również bardzo preferujemy na Satyrblues wydalismy w limitowanym nakładzie koncert supergrupy PiR2, zarejestrowany 17 września 2005 r. podczas 6-edycji festiwalu.

powiększ...

Prace nad ocaleniem tego materiału trwały prawie 15 miesięcy (kłopoty z dźwiękiem) ale trud wielu zaangażowanych w projekt osób się opłacił bo w sumie DVD zawiera 60 minut. Koncert to niezwykły bo też tworzący trio PiR2 muzycy to artyści niezwykli, stanowiący najwyższej próby awangardę fusionbluesa!!! To co cechuje i wyróżnia PiR2 to perfekcyjne okiełznanie muzycznej materii, godna podziwu wirtuozeria a nade wszystko wielka pasja tworzenia muzyki bezkompromisowej. PiR2 to autorytatywny dyktator i skuteczne panaceum na medialną unifikację niestabilnych gustów. Po prostu Raduli, Łosowski, Pilichowski i wszystko jasne!!!
Autorm pięknych zdjęć koncertowych jest Krzysztof Szafraniec www.kszafraniec.com a starał się ich nie zepsuć Victor Czura

*******************************************
VOICE & BASS

powiększ...

Z ogromną satysfakcją odnotowujemy fakt ukazania się na naszym rynku jazzowym drugiej, solowej płyty Dariusza Ziółka, basisty znanego ze współpracy z Grzegorzem Kapołką, Ewą Urygą, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańko, Irkiem Dudkiem, Leszkiem Możdżerem, grupą Krzak oraz wieloma gwiazdami polskiej sceny jazzowej i bluesowej. Nowa płyta Darka pt. "VOICE & BASS" zawiera 8 studyjnych kompozycji w tym 3 autorskie. Uwaga! Nie jest to płyta bepopowa sensu stricto!
Mimo oczywistego hołdu jaki muzyk składa swoim bepopowym mistrzom (Mingus, Gillespie) mamy do czynienia z dziełem w niezwykły sposób wyrosłym z fascynacji gatunkiem.

powiększ...

Od pierwszych taktów czuje się duże nowatorstwo w potraktowaniu bepopowej marterii. Jeśli uświadomimy sobie hierarchię ważnośći stylów w muzyce jazzowej to szybko okaże się, że tak naprawdę od bepopu ucieczki nie ma. Mając tego świadomość Darek ubrał swoje fasynacje w zupełnie nowy garnitur muzyczny tworząc w moim odczuciu rzecz unikatową i zarazem przełomową. Minimalizm wykonawczy jaki zastosował musi budzić respekt bo oto na płycie słyszymy tylko jednego muzyka, zarejestrowanego w czasie rzeczywistym bez studyjnego liftingu. A tu Szanowni Państwo nie ma miejsca na żarty bo każdy najdrobnejszy błąd mści się bezlitośnie! Trzeba być naprawdę poukładanym jak szwajcarski zegarek i kontrolować materię z atomową dokładnością by sprostać takiemu zadaniu. Nie mniej trud się opłacił bo efekt finalny jest doskonały i budzi zdrową zazdrość. Całość słucha się z dużą przyjemnoscią i lekkością prowokującą apetyt na więcej. Z góry gratuluję wszystkim tym, którym uda się zdobyć ten gustownie wydany krążek (digipack). Nakład jest niewielki więc zalecam decyzyjny pośpiech.
Dla mnie obok niedwno wydanej solowej płyty Romka Puchowskiego pt. "Simple" to płyta roku!

Z pełną powagą i respektem:
Victor Czura
ps.
autorem fotografi na okładce jest Adam Pasierski, którego graficznie przeobrazili : Victor Czura & Artur Jaworowski


*******************************************
Zmarł Steve Logan
wejście do galerii 13 stycznia 2007 r w Krakowie zmarł Steve Logan, wybitny amerykański basista od kilku lat mieszkający w Polsce. Zapamietamy go nie tylko jako wspaniałego muzyka mającego w dorobku wieloletnią współpracę z arcyklasą światowej muzyki jak Aretha Franklin, John Scofield, David Sanborn i Michael Petrucciani, Hiram Bullock, Popa Chubby ale przemiłego i otwartego człowieka. W 2003 roku na Satyrbluesie po zagranym koncercie z Hiramem Bullockiem i Krzysztofem Zawadzkim miało miejsce takie oto zdarzenie: około godziny 22:00 udaliśmy się na kolację do sali kameralnej TDK i nim zdążyliśmy wejść Steve już z niej wychodził niosąc ze sobą jedzenie. Ktoś zapytał żartobliwie: - Steve po co Ci taki gigantyczny hamburger? - na co Steve odpowiedział: to nie dla mnie tylko dla tych chlopaków na scenie co składają sprzęt, na pewno są głodni... Kiedy później rozmawialem z ekipą techniczną nie mogli wyjść z podziwu, że artysta tej klasy najpierw pomyśłał o pracownikach fizycznych a dopiero potem o sobie. Kiedy tydzień po koncercie tarnobrzeskim spotkaliśmy się w Muzycznej Owczarni zawieźliśmy Mu cały worek sandomierskich jabłek które tak mu smakowały w Tarnobrzegu. Cieszył się z tego prezentu jak dziecko, nie rozstając się z nimi nawet na scenie. Ot poprostu cały Steve.

czytaj też na:
Twój Blues         www.poklad.pl


*******************************************
G2 w TB
wejście na stronę TB On-Line W aktualnym, 27 numerze kwartalnika Twój Blues znajdziecie sporo informacji o najnowszej płycie G2+2. Jest tam interesujący wywiad przeprowadzony przez Andrzeja Matysika z Jackiem Spruchem i Witkiem Jąkalskim (str. 11-12), tuż po koncercie promującym album "Rainbow Bridge" podczas 7-edycji tarnobrzeskiego festiwalu Satyrblues oraz recenzja płyty autorstwa Wiesława Chmielewskiego (str. 50) Natomiast na 4 stronie okładki możecie podziwiać fotografię wykonaną przez Adama Pasierskiego. Wszyscy prenumeratorzy Twojego Bluesa wraz z grudniowym numerem czasopisma otrzymali płytę G2+2 w prezencie. Życzymy więc miłego słuchania.


  Posłuchaj płyty G2+2 "Rainbow Bridge" !!!                                                                                                                         Posłuchaj i zamów                                                                                                                         G2+2 "Rainbow Bridge"                                                                                                                        

*******************************************


Życzenia Świąteczne
Rys. DAREK PIETRZAK

*******************************************

G2 w TOP GUITAR
zobacz recenzję płyty G2+2  w dwumiesięczniku TOP GUITAR Krzysztof Kuczkowski na łamach prestiżowego dwumiesięcznika TOP GUITAR (nr listopad/grudzień 2006) pochlebnie ocenił najnowszą płytę Jacka Sprucha pisząc, że płyta przyniesie wiele radości fanom akustycznego grania.
Polecam - Top Recenzje str. 141


*******************************************

Satyrblues w prasie
zobacz recenzję Satyrbluesa w kwartalniku Twój Blues Nr 26 W kolejnym, tym razem listopadowym numerze miesięcznika GITARZYSTA zamieszczona została obszerna relacja z tegorocznej, 7-edycji tarnobrzeskiego festiwalu Satyrblues autorstwa Marka Jakubowskiego. Jest tam również bardzo ineresjujacy wywiad przeprowadzony z gitarzystami G2, Jackiem Spruchem i Witoldem Jąkalskim, których szczegółowo zlustrował lubiący tę robotę Marek Jakubowski. Calość została zilustrowana jak zawsze znakomitymi fotogramami Adama Pasierskiego (str. od 40 do 44)
Chwali nas też sam redaktor naczelny, opiniotwórczego kwartalnika TWÓJ BLUES - Andrzej Matysik. Pięknie dziękujemy za miłe słowa uznania. (TB nr 26, str. 53)
Zachęcam do lektury. Naprawdę warto!

Twój Blues Nr 26             Gitarzysta Nr 11*******************************************

Recenzja G2+2
zobacz Recenzja płyty G2+2 w miesięczniku Gitarzysta W październikowym numerze miesięcznika GITARZYSTA (str. 7), ukazała się recenzja najnowszej, studyjnej płyty zaprzyjaźnionego od lat z Satyrbluesem gitarowego tandemu G2+2.
Zapraszamy do lektury.

*******************************************

Drodzy Satyrbluesowicze
Dziękując Wam za wszystkie otrzymane słowa uznania cieszę się, że nasze całoroczne starania budowy ramówki Satyrbluesa trafiają w gust naszych znakomitych beneficjentów. Mamy wspaniałą publiczność a to jest kapitał nie do przecenienia, wart wszelkich poniesionych starań i niełatwych rozmów sponsorskich zwłaszcza w przypadku festiwali niszowych takich jak Satyrblues.
To dzięki Wam Szanowni Państwo Satyrblues jest festiwalem szanowanym i rozpoznawalnym.

Dziękuję Władzom Miasta Tarnobrzega za stałe wsparcie.
Dziękuję muzykom za profesjonalizm i koncertową atmosferę.
Dziękuję plastykom, że niczego nie popsuli swoim sarmacko - sejmikowym sposobem bycia.
Dziękuję naszym fotoreporterom za piękne fotogramy.
Dziękuję mediom rozsławiającym nasz festiwal.
Dziękuję naszym darczyńcom i wolontariuszom.

Dziękuję naszemu nadwornemu Webmasterowi JFP za nową SB-stronę i kreatywność w jej redagowaniu.
Chciałbym też uhonorować aktywność internatów, proponując już dziś opublikowanie wybranych opini nt. 7-Satyrbluesa w przyszłorocznym katalogu. Więc wpisujcie swoje wrażenia, opinie, propozycje na naszym FORUM.

Z góry dziękuję za wszystkie głosy pozytywne, sceptyczne, krytyczne.
Po cichu wyrażam nadzieję, że przy tak wspaniałej publiczności już nic nie jest w stanie zagrozić bytności Satyrbluesa.
Mamy już przygotowaną przyszłoroczną ramówkę Satyrbluesa, którą zamierzamy zrealizować tradycyjnie w miesiącu wrześniu.

Dziękuję Wam wszystkim za obecność na Satyrbluesie i stworzenie wspaniałej atmosfery.

Z serdecznościami


*******************************************
Satyrblues 2006

powiększ...

9 września 2006 r. o godz 15:00 w Tarnobrzeskim Domu Kultury rozpoczniemy Satyrblues wernisażem pokazującym tworczość plastyczną takich znakomitości jak Joanna Piech, Roman Kalarus, Mirek Kuźma, Witold Mysyrowicz. W części muzycznej zaprezentujemy specjalny międzynarodowy projekt muzyczny pn. ABI WALLENSTEIN & FRIENDS i koncert rodzimej formacji Jacka Jagusia JJ BAND. Gwiazda festiwalu Abi Wallenstein, zagra w towarzystwie Martina Roettgera (po raz pierwszy w Polsce), przy wsparciu duetu gitarowego G2. Stali bywalcy Satyrbluesa wiedzą, że oprócz strawy duchowej tradycją festiwalu Satyrblues jest suto zastawiony chłopski stół z domowymi przetworami. W tym roku zostanie wzmocniony o przetwory dla dorosłych

Szczegółowy program koncertu
  Ilość miejsc ograniczona - tylko 200 osób!!!                                                                                                                         REZERWACJA - tel. 606987573 !!!                                                                                                                        

*******************************************
"Rainbow Bridge"
zobacz okładkę 10 lipca 2006 r. nakladem Stowarzyszenia OKO (OKO-011/2006), ukaże sie nowa płyta Jacka Sprucha pt. "Rainbow Bridge". Na płycie znajdzie się 14 studyjnych kompozycji, które Jacek Spruch wraz z przyjaciółmi zarejestrował w październiku 2005 r. W sesji nagraniowej Guitar Sniperowi towarzyszyli: Witek Jąkalski - gitara slide, Monika Oczadły - vox, Przemek Wyrwas - kontrabas, oraz Robert Szymański - perkusja. Wewnątrz znajdzie się gustownie skrojona 16 stronicowa, kolorowa książeczka w której Jacek opisuje każdy utwór osobno. Autorem fotografii umieszczonych na okładce CD jest nadworny fotoreporter Satyrbluesa Adam Pasierski. Oficjalna premiera płyty odbędzie się 9 września 2006 r. w ramach tegorocznej, 7- edycji festiwalu Satyrblues. Patronat medialny nad "Rainbow Bridge" objął prestiżowy miesięcznik GITARZYSTA.

DVD K2+KZB
projekt okładki Victor Czura Nakładem Stowarzyszenia "OKO" ukazała się kolejna płyta DVD, dokumentująca koncert z ubieglorocznej 6-edycji festiwalu Satyrblues. Tym razem jest to K2+KZB czyli dwaj wyborni harmonijkarze: Tomek "Tom" Kiersnowski oraz Tomek Kamiński (The Hardworkers) w asyście Kłusem z Blusem i gościnnie udzielającym się pianistą Michałem Cholewińskim (Boogie Boys). W wydawniczej poczekalni PiR2 - Raduli / Pilichowski / Łosowski.

*******************************************
DVD Boogie Boys
projekt okładki Victor Czura Nakładem Stowarzyszenia "OKO" ukazała się płyta DVD, dokumentująca koncert Boogie Boysów z ubiegłorocznej edycji festiwalu Satyrblues. W sumie 50 minut fortepianowego szaleństwa na limitowanych 50 krążkach.
Następny w kolejce do produkcji czeka koncert grupy Tomka Kiersnowskiego KŁUSEM Z BLUSEM (www.klusemzblusem.s-n.pl) z gościnnym udziałem Tomka Kamińskiego (The Hadworkers) oraz Michała Cholewińskiego (BB).

*******************************************

Wielkanoc
text & foto: Victor Czura
KONIECZNIE WYLUZUJCIE NA ŚWIĘTA!!!
NIECH WAM SIĘ ŻADNA KACZKA PRZY STOLE NIE PĘTA

*******************************************


Roman Kalarus
Roman Kalarus, wejście do galerii Artystą, którego znakomite grafiki zaprezentujemy 9 września 2006 r. na Satyrbluesie jest profesor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach ROMAN KALARUS (rocznik 1951). Należy On do grona najwybitniejszych polskich twórców plakatów.
W swoich pracach zestawia i zderza z sobą odległe realności, zmienia ich znaczenia. Wyróżnia je znak i intensywność koloru.
Plakaty Kalarusa są optymistyczne, radosne, barwne. W świecie wyobraźni artysty ważne miejsce zajmuje kobieta.
Brał udział w wielu ważnych krajowych i międzynarodowych przeglądach grafiki i plakatu (salony, biennale, triennale, festiwale) oraz w pokazach sztuki polskiej za granicą między innymi w Grenoble i Rouen (Francja), Pradze (Czechy), Köln, Dessau, Heilbronn (Niemcy), Wenecji (Włochy), Sewilli (Hiszpania), Pekinie (Chiny) i wielu innych. W 2001 roku zdobył I nagrodę za plakat na 3 Krakowskim Festiwalu Plakatu oraz Grand Prix na 17 Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach (za plakat: Myślę, więc nie piję). Zwolennicy Bluesa czytający "Twój Blues" na pewno nie raz spotkali się na łamach kwartalnika z rysunkami prof. Kalarusa. Natomiast do grona szczęśliwych posiadaczy prac profesora należą laureaci ankiety BLUES TOP, którzy co roku otrzymują autorską grafikę tzw. "KALARUSY" na własność.

*******************************************


Koncert finałowy
SB 2006
Na skutek nacisków bluesowej Samoobrony ujawniamy kto zagra koncert finałowy na tegorocznym Satyrbluesie. Nasz bluesowy Pakt Stabilizacyjny przewiduje tylko jeden ale za to solidny band!
Oto kandydaci powołani przez OKO Prezesa:

PAT O'BRIEN & PRIESTS OF LOVE, strona oficjalna
PAT O'BRIEN
&
PRIESTS OF LOVE
HIRAM BULLOCK GANG - foto: V.CZURA, wejście na stronę oficjalną
HIRAM BULLOCK GANG


JJ BAND - foto: K.SZAFRANIEC, wejście na stronę oficjalną
JJ BAND
Made In China
MADE IN CHINA, wejście na stronę kabaretu Kolejnymi artystami, którzy zaprezentują sie 9 września 2006 na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury w ramach 7-edycji festiwalu Satyrblues bedzie kabaret MADE IN CHINA z zielonogorskiego zagłębia kabaretowego. Ten wyjątkowy band prześmiewców tworzą same asy:
Katarzyna Sobieszek, Sławomir Kaczmarek, Marcin Król, Artur Walaszek.
Najtrafniejszą recenzję określającą ich sceniczny wigor wystawił kabaretowi maestro mamuciej skoczni Adam Małysz mówiąc iż "NIKT IM NIE PODSKOCZY" a Prezydent IV RP Lech Kaczyński stanowczo stwierdził: "JA ICH NIE ODRÓŻNIAM"


ABI WALLENSTEIN na Satyrbluesie!!!
ABI WALLENSTEIN - foto: Victor Czura Z radością informuję, że na tegorocznej 7-edycji festiwalu Satyrblues, która odbędzie się w Tarnobrzegu 9 września 2006 r. o godz.15:00, zagra ABI WALLENSTEIN !!!
Artyście będą towarzyszyć znakomici muzycy wsród których bedziemy mieli okazję po raz pierwszy w Polsce zobaczyć Martina Rottgera grającego na CAJONIE oraz instrumentach perkusyjnych
Cały koncert wzorem lat ubiegłych zamierzamy zarejestrować i zmaterializować na nośniku CD/DVD nadając mu inną niż dotychczas szatę graficzną.


G2+2
G2+2 - foto: Adam Pasierski Pod koniec ubiegłego roku Jacek Spruch wraz z przyjaciółmi zarejestrowal materiał na nową płytę studyjną. Tym razem będzie to płyta w kwartecie. W sesji Guitar Sniperowi towarzyszyli: Przemek Wyrwas - kontrabas, Witek Jąkalski - g.slide, Robert Szymański - perkusja. Aktualnie trwają prace nad finalizacją materialu muzycznego w prywatnym studiu Jacka w Hamburgu. Nowością na płycie będzie tajemniczy damski głos. Oficjalna premiera płyty została zaplanowana na 9 września 2006 r. w ramach 7 edycji festiwalu Satyrblues.


Eric Sardinas / Steve Vai
Eric Sardinas - foto:Krzysztof Szafraniec Koncerty Erica Sardinasa można porównać do zniewalającej zmysły urody Moniki Belucci. Wystarczy jedno niewinne spojrzenie na "Malenę" by cały "Słoneczny Patrol" z stepującą Pamelą Lee Anderson stracił swój freudowski wymiar. Kiedy w 2000 r. po raz pierwszy zobaczyłem band Erica w akcji stało się jasne, że ta muzyka zostaje ze mną na stałe zajmując w prawej komorze serca zaszczytne miejsce obok uwielbianej trójcy szarpidrutów - Rory Gallaghera, Stevie Ray Vaughana i Scotta Hendersona. Kiedy w niespełna 4 lata później przeczytałem umiarkowanie entuzjastyczną recenzję jego ostatniej płyty, notabene promowanej tegoroczną trasą koncertową, pomyślałem daj mu Boże zdrowie by zawsze nagrywał tylko tak słabe płyty jak "Black Pearls" ... ( więcej )


Świąteczne życzenia
.


Derek Trucks w Polsce !!!

Derek Trucks - foto:V.Czura ...4 Listopada 2005 bylismy na koncercie zespołu Dereka Trucksa w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Spotkaliśmy tam zaprzyjaźnionych wioślarzy - Leszka Cichońskiego, Witka Jąkalskiego a także dziennikarzy muzycznych: Jana Chojnackiego i Wojciecha Manna. Poniżej przedstawiamy subiektywne opinie, oraz wybrane fotografie z świadomoscią, że żadne słowo pisane nie jest w stanie odzwierciedlić niezwykłości tego wieczoru.


Z ukłonami
Victor Czura

ps.
Supportujący koncert DTB Javier Vargas nie potwierdził wartości swoich płyt studyjnych. Odgrywał utwory bez finezji i polotu a to jak na gitarzystę o bogatej dyskografii, którego utwór znajduje się w stałym repertuarze Carlosa Santany stanowczo za mało.
Witek Jąkalski         Krzysztof Kowal         Victor Czura
Szanowni internauci
Drodzy Satyrbluesowicze


Satyrblues 2005 Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do szerokiej prezentacji Satyrbluesa, dopingowali nas dobrym, a także krytycznym słowem. Wyrażam szczerą wdzięczność naszym wspaniałym artystom tj. grafikom, karykaturzystom, muzykom, fotoreporterom za włożoną pasję i pracę na rzecz budowy ramówki festiwalu. Szacunek należy się również mediom patronującym Satyrbluesowi, gdyż swoim fachowym słowem stworzyli dobry klimat dla naszych niekonwencjonalych działań. Nie byłoby to wszystko możliwe bez wsparcia naszych wiernych darczyńców, ktorzy od lat bezinteresownie dotują festiwal Satyrblues. Szczególnie nisko chylę czoło przed beneficjentami Satyrbluesa, którzy od 1-edycji tj. 2000 r. regularnie zaszczycają swoją obecnoscią festiwal, przyjeżdżając do Tarnobrzega z granicznych terenów Polski całymi rodzinami. Tradycją festiwalu stalo się, że 80% frekwencji stanowią wlaśnie ludzie przyjezdni co zawsze z dumą podkreślamy. Tegoroczna edycja wprawdzie już poza nami ale obiecuję, że przyszłoroczna będzie nie mniej interesująca. Zapraszam do wpisywania swoich opini na naszym forum.

Z bluesowym pozdrowieniem
Victor Czura

.